Fudzian Baltoji gervė

Fudzian Baltoji Gervė – tai kovos stilius, kuriame technika yra paremta gervės elgesio charakteristikomis konfliktinėse situacijose. Gervė yra fiziškai silpnas gyvūnas ir kovoje negali pasikliauti raumenų jėga, todėl kad įveiktų priešininką, gervė užima gynybinę poziciją ir pasitaikius progai žaibiškai kontratakuoja. Susidūrusi su užpuoliku gervė visada išlaiko saugų atstumą, išlieka rami, tačiau budri ir pasiruošusi bet kurią akimirką pulti. Kai atsiranda tinkama galimybė atakuoti, gervė akimirksniu ja pasinaudoja ir pasitelkdama artimo bei vidutinio atstumo kovos technikas smogia į pažeidžiamiausius priešo taškus, taip stengdamasi kuo greičiau užbaigti kovą.

Visų pirma mokiniai yra supažindinami su eile pratimų, kurie padeda įsisavinti Fudzian Baltosios Gervės principus ir tobulinti jų atlikimo techniką. Pratimai yra labai svarbūs, nes juos atliekant principus įsisavinti yra kur kas lengviau negu atliekant formą, kurioje judesiai yra daug sudėtingesni.

Fudzian Baltosios Gervės sistemoje yra keturios formos:

1.Pah Pu Lian 
2.Lohan 
3.Hua Pah Pu 
4.Chung Chien 

Mokinys, siekiantis išugdyti Fudzian Baltosios Gervės įgūdžius, turi įsisąvinti šiuos principus ir juos ištobulinti:

1.Prarijimas 
2.Išspjovimas 
3.Plaukimas 
4.Skendimas 
5.Šuoliavimas 
6.Iškilimas 
7.Sprogimas 
8.Atšokimas 

Fudzian Baltosios Gervės formos ne tik padeda įsisavinti ir tobulinti principus bei techniką, bet ir atskleidžia kovinių veiksmų pritaikymą ir kovos strategiją.

Fudzian Baltosios Gervės treniruočių metu yra formuojama taisyklinga kūno laikysena, mokomąsi judėti teisingu būdu, tinkamai atsipalaiduoti ir valdyti kvėpavimą. Visa tai didina judrumą, gyvybingumą ir gerina sveikatą.